Updates from maj, 2014 Toggle Comment Threads | Keyboard Shortcuts

 • admin 11:28 am on May 20, 2014 Permalink | Reply  

  Jak odczytać samemu raport z BIKU? 

  logo bikBiK czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, z którą praktycznie każdy ma kontakt, choć najczęściej niebezpośredni. To również bogate i bardzo wiarygodne źródło informacji o naszej sytuacji finansowej. Dlaczego? Dzięki comiesięcznym raportom z banków rejestrowane są tam nasze wszystkie poczynania finansowe od zapytań o kredyt począwszy, a na spłaconych i/lub niespłaconych ratach skończywszy. (czytaj dalej …)

   
 • admin 9:23 pm on October 25, 2012 Permalink | Reply  

  Konsekwencje przystąpienia do piramidy finansowej 

  Prawdziwe piramidy to stabilne budowle. W przeciwieństwie do nich piramidy finansowe są kruchymi konstrukcjami, rozsypującymi się w najmniej spodziewanym momencie.

  Piramida finansowa, łańcuszek św. Antoniego, Schemat Ponziego, łańcuszek szczęścia to najpopularniejsze nazwy konstrukcji, w której zyski jej uczestników pochodzą z wpłat wnoszonych przez nowych uczestników. Nie należy ich mylić z systemem sprzedaży MLM (multi-level-marketing), gdzie każdy z uczestników systemu buduje swoją sieć sprzedaży, dostarcza swoim klientom konkretny towar (np. kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego). W ten sposób zarabiają wszyscy, mniej lub więcej, zależnie o aktywności, stopnia rozbudowania własnej sieci odbiorców. (czytaj dalej …)

   
c
Compose new post
j
Next post/Next comment
k
Previous post/Previous comment
r
Reply
e
Edit
o
Show/Hide comments
t
Go to top
l
Go to login
h
Show/Hide help
shift + esc
Cancel