Gdzie dostanę kredyt na PIT?

pitNie masz stałej pracy, jednak masz dochody i chcesz zaciągnąć kredyt? Gdzie można dostać kredyt na PIT i czy w ogóle są to pieniądze godne uwagi i czy można zaciągnąć je w banku czy tylko w firmie pozabankowej?

Otóż kwestia kredytu na PIT jest dość zróżnicowana i jak się okazuje ma znaczenie przy zaciąganiu kredytów, ale nie zawsze w takim samym stopniu wysokie.

Zaciąganie kredytów na PIT w bankach

Banki coraz częściej nie wymagają od nas PITu, a sprawa jest prosta. Przecież nikt tak dobrze nie wie jakie mamy zarobki, jak same banki. Skoro bank odbiera nasze wynagrodzenie i wszystkie inne przelewy, to jest w stanie stwierdzić czy mamy odpowiednią zdolność kredytową czy też nie.

Dlatego kredyt gotówkowy w banku na kwotę od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy, jest możliwy do zaciągnięcia praktycznie bez żadnych formalności. To prawda, że cała procedura może trwać nawet 15 minut, gdyż system oblicza nam czy będziemy w stanie spłacić daną kwotę w danym okresie czasu, właśnie na podstawie historii naszego konta.

Zaciąganie kredytów na PIT w firmach pożyczkowych

Jeśli chodzi o zaciąganie kredytów na PIT w firmach pożyczkowych, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Firmy pożyczkowe nie mają możliwości sprawdzenia naszych depozytów, dlatego zazwyczaj potrzebują jakiegoś potwierdzenia naszych dochodów i tutaj PIT sprawdza się świetnie.

Coraz więcej firm pożyczkowych jest zainteresowana tego typu rozwiązaniem. Dlaczego? To proste. PIT w porównaniu do zaświadczenia od pracodawcy czy zaświadczenia o zarobkach, jest znacznie bardziej wiarygodny i wymierny.

PIT:

  • – pokazuje realne zarobki z zeszłego roku,
  • – jest ciężki w podrobieniu i łatwy do weryfikacji,
  • – jest prosty do zorganizowania przez pożyczkobiorcę, nie wymaga żadnych specjalistycznych manewrów, podpisów itd.

Kredyt hipoteczny na PIT

Coraz więcej banków godzi się na udzielanie kredytu hipotecznego w oparciu o PIT. Jednak w tym przypadku w grę wchodzą PITy z kilku ostatnich lat i zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga nakładu większej ilości energii, czasu i dokumentów.